فروش جنس مشکل دار به هموطنان در فروشگاه اینترنتی (زنبیل)
شهریور 26, 1396
گیاهان دارویی تنها ۵ درصد سهم بازار داروی ایران را تشکیل می‌دهند
شهریور 26, 1396
سازمان امور مالیاتی

اخذ مالیات در وقت اضافه – تشنج در بازار طلای رفسنجان با حضور ماموران مالیاتی در وقت غیر اداری

طبق گزارش داده شده توسط این واحد صنفی روز پنجشنبه مورخ ۲۲/۶/۹۶ نامه ای از طرف سازمان امور مالیاتی با عنوان عدم رعایت ضوابط و عدم خوانایی موارد فروش با ارائه صورت حساب مربوط به سال ۹۱ طبق بند اجرایی ۱۶۹ ارسال شده است و برای این واحد صنفی بدل فروشی ، مبلغ ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان ، مربوط به سال ۹۱ جریمه مقرر کرده اند .
مسئول این واحد صنفی اظهار داشت : طی چندین سال مغازه داری و مراجعه به سازمان امور مالیاتی تا به حال بابت بند اجرایی ۱۶۹ از طرف سازمان نه اطلاع رسانی شده بود و نه مبلغی از واحد های صنفی دریافت کرده بودند ، جالب اینجاست که صورت حساب و جریمه مربوط به سال ۹۱ را بعد از گذشت ۵ سال ارسال کرده اند و خواستار مطالبه آن هستند .
وی ادامه داد : طبق اسناد و مدارک موجود در اداره امور مالیاتی این واحد صنفی تمامی مبالغ تعیین شده از طرف سازمان امور مالیاتی را در سال ۹۱ پرداخت کرده و پرونده سال ۹۱ بسته شده بود .
حال سوال اینجاست که ، اگر بند ۱۶۹ اجرایی وجود داشته ، چرا در سال ۹۱ هیچ ابلاغیه و هیچ اطلاع رسانی به واحد های صنفی نشده ، و اگر این قانون به تازگی تصویب شده ، چرا از سال ۹۱ شروع به بررسی صورت حساب ها کرده اند و جریمه با مبالغ بالا تعیین می کنند ؟
این مغازه دار گفت : این در حالی است که برای واحد صنفی بنده با توجه به فروش ضعیفی که دارم مبلغ ۳ میلیون و ۱۵۰ جریمه بریده اند ، اما برای واحد های طلا فروشی که مبلغ ها چند ده میلیونی بوده و اکثرا از ۳۰ میلیون به بالا جریمه مقرر کرده اند ، که با وجود این همه مشکلات اقتصادی موجود ، باعث بر هم ریختن جو بازار و تحت فشار گذاشتن کسبه شده اند .
در ادامه گفت : حال بعد از ارسال این ابلاغیه ها به واحد های صنفی ، ماموران خود را به بازار فرستاده و از تک به تک مغازه داران بدون ارائه مجوز درخواست ارائه شماره کارت خوان و شماره حساب مغازه را جهت بررسی تراکنش های واحد های صنفی دارند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *