برنج خارجی گران شد، داخلی ثابت ماند.
اسفند 29, 1396
۶۴۰ کیلو گرم نقره و طلا در مشهد کشف شد.
اسفند 29, 1396
رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و گوشت قرمز شیراز:

قیمت مرغ بالاتر نمی‌رود.

در حال سپری روز و ساعات پایانی سال ۹۶ هستیم و مردم همچنان در تکاپوی تهیه وسایل موردنیاز جهت مهمانی‌ها و دورهمی‌های عیدانه هستند یکی از اقلامی که این روزها برای استفاده مهمانی‌ها خریداری می‌شود، گوشت مرغ است. پس از ورود آنفولانزای پرندگان به فارس، نرخ مرغ نیز به تأثیر از آن افزایش یافت.
رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و گوشت قرمز شیراز پیش از این از عدم انتقال آنفولانزای پرندگان به مرغ‌های گوشتی خبر داده و گفته بود: قیمت‌های مرغ، تخم‌مرغ، گوشت و ماهی در ایام عید تغییر نخواهند داشت.
پس از بازدیدهای میدانی و رصد قیمت‌های مرغ شاهد افزایش نرخ مرغ در چند هفته‌ گذشته بودیم که اعتراض‌های مردم را به دنبال داشته است. مرغ گرم در آخرین قیمت ابلاغ‌شده از اتحادیه کیلویی ۹ هزار و ۶۱۰ تومان است.
خانمی که قصد خرید مرغ داشت در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: هرچه به ایام نوروز نزدیک‌تر می‌شویم قیمت‌ها افزایش می‌یابد و کسی رعایت احوال هم‌وطن خود را نمی‌کند.
وی ادامه داد: شاید کسی بضاعت خرید مرغ با این قیمت را نداشته باشد، ما باید حواسمان باشد که ایام عید است و افرادی در این شهر و کشور زندگی می‌کنند که از بضاعت مالی خوبی برخوردار نیستند و باید رعایت حال آن‌ها را هم کنیم تا عید نوروز را به‌خوبی جشن بگیرند.
پس از گفت‌وگو با مردم و شنیدن صدای آن‌ها با رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و گوشت قرمز شیراز تماس گرفته و دلیل افزایش قیمت را جویا شدیم که وی به خبرنگار ما گفت: دلیل افزایش قیمت مرغ آنفولانزای پرندگان است که کنترل‌شده و به‌زودی این مشکل برطرف می‌شود و قیمت مرغ نیز بالاتر از این نمی‌رود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *